این کیت به صورت تک ویاله ارائه می شود که هر ویال حاوی پرایمرهای اختصاصی و کنترل داخلی است. ویال های محتوی مسترمیکس اختصاصی و آنزیم Taq پلی مراز نیز به همراه این کیت ارائه می شود. PCR بر اساس پروتکل ارائه شده در بروشور کیت انجام می شود و پس از الکتروفورز محصولات PCR بر روی ژل آگارز، نتایج به دست آمده طبق جدول تفسیر موجود در بروشور ارائه شده، آنالیز می شوند.

پرایمرهای اختصاصی که در این محصول طراحی شده اند و همچنین مستر میکس اختصاصی و بهینه شده از پیچیدگی های فنی این محصول هستند.

 

این کیت HLA-B27 با بهره گیری از تکنیک PCR-SSP تشخیص مولکولی HLA-B27 را میسر می کند و نسبت به روش های سرولوژیک که در آزمایشگاه های تشخیصی به کار می رود، دارای مزیت های زیادی است و نتایج مثبت و منفی کاذب که در روش های سرولولوژیک شایع هستند، در این روش مشاهده نمی شود.

 

آنتی ژن های HLA بر سطح گلبول های سفید و کلیه سلول های هسته دار سایر بافتها وجود دارند. این آنتی ژنها را می توان به آسانی بر سطح لنفوسیتها شناسایی نمود. وجود یا فقدان این آنتی ژن ها توسط ژنهای موجود بر روی کروموزوم شماره شش تعیین می شوند. یکی از آنتی ژنهای HLA، آنتی ژن HLA B-27 می باشد.

HLA-B27 در 3 تا 4 درصد از آفریقایی ها، 6 تا 8 درصد از قفقازی ها و 1 درصد از آسیایی ها وجود دارد. HLA-B27 یک ارتباط قوی با مبتلایان به اسیوندیلیت آنکیلوزان دارد ولی در همه آنها دیده نمی شود، بلکه حدود 90% بیماران دارای آن هستند. یک بیمار B27 مثبت که یافته های بالینی و رادیولوژیک آن مطابق با AS باشد، احتمال اینکه بیماری را داشته باشد یا مبتلا شود 100 برابر فردی است که B27 آن منفی باشد. بهرحال این آنتی ژن علت بیماری نیست چرا که7-5% از افراد طبیعی هم B27 مثبت هستند. از این تست نباید به عنوان روش غربالگری جهت AS استفاده شود. آنتی ژن ارتباط کم تری با سندرم رایترز، آرتریت پسوریاتیک،JRA و سایر آرتریت های به دنبال عفونت با ارگانیسم های گرم منفی دارد. همچنین ارتباط B27 با فقدان مادزادی اجزاء C2 و C4 کمپلمان، هیپرپلازی آدرنال و بیماری التهابی روده هم دیده شده است.آنتی ژن لوکوسیت انسانی B27 برای تعیین اینکه شما آنتی ژن لوکوسیت انسانی B27 را در سطح سلول های خود دارید یا خیر، استفاده می شود. از این آزمایش برای تعیین این موضوع که چقدر احتمال دارد شما یک بیماری خود ایمنی مرتبط با حضور B27 داشته باشید، استفاده می گردد

آرتروز یا اُستئوآرتریت، بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می ‌شود. به این بیماری، ساییدگی مفصل، ورم مفاصل و استخوان ‌ها و آماس مفصلی ‌استخوانی هم گفته می‌ شود. آرتروز یک بیماری تخریبی پیش ‌رونده در غضروف مفاصل است ولی علی‌ رغم نام‌ گذاری آن، یک بیماری التهابی نیست (بر خلاف روماتیسم مفصلی) چون التهاب در این بیماری یک عارضه ثانویه می ‌باشد.B27 پروتئین خاصی است (به آن آنتی ژن لوکوسیت انسانی یا HLA نیز گفته می شود) که در سطوح سلولی یافت می شود. اصطلاح HLA-B27 همچنین برای اشاره به ژن مورد استفاده در پروتئین HLA-B27 استفاده می شود. آزمایش HLA-B27 وجود یا عدم وجود پروتئین HLA-B27 را بر روی سطح گلبول های سفید خون فرد مشخص می کند. برای اطلاعات بیشتری میتوانید با این شماره تماس بگیرید:

02122350855 ، شرکت سین مورو

 

 

آنتی ژن های لکوسیت انسانی پروتئین هایی هستند که به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند و سلول های خود را شناسایی کرده و بین “خودی” و “غیر خودی” تمایز ایجاد می کنند. هرکسی ترکیبی ارثی از ژن های HLA دارد که بسیاری از آنتی ژن های موجود در سطح سلول های خود را کد می کند. وجود یا عدم وجود هر آنتی ژن ترکیبی مشخص HLA برای هر شخص ایجاد می کند.HLA-B27 در حدود 6٪ از جمعیت ایالات متحده یافت می شود. با شرکت سین مورو همراه باشید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!