با گذشت زمان و پیشرفت های موجود در تکنولوژی به خصوص هوش مصنوعی بیشتر پدیده های قدیمی همچون آزمون های سنجش سطح زبان انگلیسی مثل تافل آی بی تی و پی بی تی جای خود را آزمون های آنلاین و توسط کامپیوتر و هوش مصنوعی مثل پی تی ای دادند .

البته ووچر پی تی ای که توسط موسسه پیرسون برگزار میشود انواع مختلفی دارد که در این مقاله سعی داریم بعد از معرفی اجمالی و کلی خود آزمون پی تی ای آکادمیک به بقیه انواع آن نیز بپردازیم و اطلاعات کلی مورد نیاز برای شرکت در آن ها را خدمت شما خوانندگان عزیز مقاله سایت مطرح کنیم .

آزمون PTE

یکی از مطرح ترین آزمون های مهارت سنجی زبان انگلیسی که در چهار حوزه تخصصی شنیداری و خوانداری و نوشتاری و مکالمه برگزار میشود آزمون پی تی ای هست که توسط موسسه پیرسون از سال ۲۰۰۹ در سراسر جهان فراگیر شده است و نتایج آن در شش سطح دسته بندی میشوند و مورد تایید انواع نهاد های دولتی و دانشگاه های خصوصی و دولتی و همچین پژوهشکده های عالی علمی در کشور های اروپایی مثل کانادا و انگلیس و نیوزلند و صد البته کشور استرالیا می‌باشد

.

آزمون PTE اکادمیک : به جرعت هر چه تمام میتوان ادعا کرد پیش گام ترین آزمون ارز یابی و ارزش یابی سطح زبان انگلیسی آموزان در جهان که در راستای مهاجرت های تحصیلی و مهاجرت شغلی صورت میگیرد آزمون پی تی ای آکادمیک هست که کاملا مبتنی بر کامپیوتر و هوش مصنوعی بوده و در مراحل ازمون شما از برگزاری و قضاوت تا نمره دهی هیچ شخصی دخیل نخواهد بود .

این آزمون در یک جلسه ۳ ساعته در تاریخ و زمان انتخابی شما برگزار خواهد شد که تماما با کامپیوتر در ارتباط خواهید بود و نکته مهم در این آزمون عدم توجه به سر و صدا های خارج از کابین یا به عبارتی استیشن شما هست و شما باید تمرکز خود را در کانون مغزی خود به نحو احسن نگه دارید تا مراحل برگزاری کامپیوتر را از دست ندهید .

در این آزمون سنجش شما با مطالب متنوع و مرتبط به مسائل اجتماعی گرفته تا امور دانشگاهی و انسانی خواهد بود که خود این شاخه نیز با انواع لحجه های اروپایی آمریکایی استرالیایی و همه لحجه هایی که ممکن است با آنها رو به رو شوید سنجیده میشوند .

وقتی در مورد شیوه ثبت‌ نام و هزینه و زمان تخیلی انجام میدهیم میتوانیم پی ببریم بهترین راه شرکت در این آزمون استفاده از ووچر PTE خواهد بود .

 

آزمون PTE عمومی : آزمون پی تی ای آکادمیک برخی تفاوت های با آزمون پی تی ای عمومی دارد چرا که آزمون آکادمیکی موسسه پیرسون برای مهاجرت های تحصیلی طراحی شده و با توجه به انواع موضوعات مختلف سنجش انجام میگیرد ولی آزمون پی تی ای عمومی برای سنجش های ریالیتی یا واقع گرایانه طراحی شده است و گویی شما در روند آزمون جوری رمق زده میشوید که انگار در موقعیت های مختلف اجتماعی قرار گرفته باشید به همین خاطر به جای سوالات سخت گیرانه و موزیانه در مورد قواعد زبان و انواع لغت های عجیب و غریب موارد واقع گرایانه تری جایگزین شده اند .

البته به جز این تفاوت های این دو آزمون دیگر تفاوت های اساسی ندارند برای مثال نحوه برگزاری هر دو آزمون مبتنی بر روی های کامپیوتری و هوش مصنوعی بوده یا بهترین و به صرفه ترین روش ثبت نام برای هر دو آزمون از طریق ووچر‌ PTE می‌باشد که علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها باعث مدیریت هوشمندانه زمان و ایجاد امکان استرداد و دریافت هزینه کنسلی میشود .

پس باید دانشجویان و یا کسانی که به دنبال دریافت مهاجرت شغلی می باشند توجه کنند که بهترین راه ثبت نام در آزمون پی تی ای استفاده از ووچر PTE می‌باشد .

شما عزیزان برای تهیه ووچر PTE میتوانید به سایت های مختلف و واسطه های داخلی مراجعه کنید آیا مستقیما از آدرس اینترنتی موسسه پیرسون این کوپن را تهیه کنید که روش دوم شما را از پرداخت کارمزد خرید و انجام تبادلات پولی توسط واسطه ها و آموزشگاه ها معاف میکند و همین باعث می شود در هزینه های شما کاهش چشم گیر و ملموسی رخ دهد که این امر شاید شرایط اقامت و سفر شما را به کشور میزبان سنتر مورد نظر شما بسیار تسهیل گردانده و کم هزینه تر کند ، با آرزوی موفقیت در آزمون پی تی ای و تمام مراحل زندگی و مهاجرت شما .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!