به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی نشر نیستان، کتاب «علی کوچولو، کمد و ماهی» شامل دو سروده از مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده نام آشنای کودک و نوجوان است که با تصویرگری سارا کثیری همراه و در ۳۲ صفحه وزیری با بهای پشت جلد ۷۹۰۰۰ تومان از سوی نشر نیستان به بازار کتاب کودک عرضه شده است.

شعر اول با عنوان «ماهی‌ها با هم» داستانی است که حول مفهوم اتحاد شکل گرفته است. ماهی‌هایی که برای نجات دوستشان از قلاب ماهیگیر دست در دست هم او را به آب می‌اندازند. این مفهوم در کنار ارائه موضوعاتی چون شادی و زیبایی‌های زندگی این قطعه شعر کوتاه را شکل داده‌اند. رحماندوست اما در شعر دوم با عنوان «علی کوچولو بالای کمد» داستان یک بازیگوشی کودکانه را دستمایه ارائه مفهوم جسارت و تبعات آن با نگاهی کودکانه کرده است. نکته قابل توجه در هر دو شعر این کتاب، ارائه مفاهیم مد نظر شاعر در قالبی غیربازدارنده و مهیج برای مخاطب است. در عین حال شاعر سعی دارد تا با استفاده از عبارات آهنگین و ساده نشاط‌آوری متن را نیز به مخاطب خود منتقل کند.

مصطفی رحماندوست خالق این اثر یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان در ایران به شمار می‌رود که بخش زیادی از آثارش به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. از این نویسنده و شاعر ایرانی، تاکنون یکصد و شصت اثر به صورت مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان، تالیف و ترجمه داستان‌های کودکان و نوجوانان در ایران و جهان منتشر شده‌ است. تیراژ کتاب‌های او به بیش از پنج و نیم میلیون نسخه می‌رسد. شیوه تصویرگری این کتاب نیز به صورت ارائه تصویرهای رئال تمام رنگی با استفاده از نقاشی آبرنگ است. رنگ‌های گرم و شاد و نیز دور شدن فضای تصاویر از فانتزی و نزدیکی آن به واقعیت و حس برانگیزی در آن نیز بر تاثیرگذاری آن افزوده است.

۲۵۹۲۵۹

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!