مراسم وداع با پیکر استاد ناصر تکمیل همایون جامعه‌شناس و تاریخ‌نگار صبح امروز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه در مرکز پژوهش‌های علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور چهره های ادبی و فرهنگی و خانواده ایشان از جمله مهین‌دخت مرادی همسر و نادر تکمیل همایون فرزند ایشان برگزار شد.

پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم و وداع حاضران با پیکر این استاد، نماز میت بر پیکر ناصر تکمیل‌همایون خوانده شد.

مهین‌دخت مرادی همسر تکمیل همایون هنگام وداع با او خطاب به حاضران گفت: او عاشق ایران بود و صبح تا شب می‌گفت ایران چه می‌شود؟

حمید تنکابنی نویسنده و پژوهشگر در حاشیه این مراسم عنوان کرد: آقای تکمیل‌همایون یکی از استادان برجسته تاریخ و جامعه‌شناسی تاریخ دوران معاصر بودند و آثار بسیار بی نظیری در این حوزه از خود برجا گذاشتند.

او ادامه داد: یکی از ویژگی‌های ایشان این بود که در دوران نهضت ملی یک کنشگر سیاسی بودند و از ۱۵_۱۶ سالگی فعالیت داشتند و همچنان روی اصول خود ماندند. استاد پس از انقلاب بیشتر به کار فرهنگی و علمی پرداختند و عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شدند و استاد تمام بازنشسته شدند.

این استاد پژوهشگر تصریح کرد: ایشان در هر نهادی که همکاری می‌کردند به نوعی به آن نهاد وزن و سنگینی می‌دادند.

تنکابنی در پایان درباره ایران دوستی استاد بیان کرد: ایران یکی از فرزندان برومند و فرهیخته خود را از دست داد. یکی از ویژگی‌های بارز ایشان ایران‌دوستی بود و ایران از کلام و سخنرانی ایشان حذف نمی‌شد.

پیکر استاد ناصر تکمیل‌همایون صبح فردا جمعه ۲۷ آبان ماه در قزوین به خاک سپرده می‌شود.

۵۵۵۵

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *