کسری قاسمی: این مراسم به همت مجمع ذخائر اسلامی و موسسه تاریخ علم و فرهنگ برگزار خواهد شد و در آن از محمدعلی موحد، سیدفتح‌الله مجتبایی، مهدی محقق، غلامحسین ابراهیمی دینانی، عبدالله انوار، سید احمد حسینی اشکوری، احمد سمیعی گیلانی، مصطفی مخقق داماد، سیدمحمود مرعشی نجفی. علی اشرف صادقی، علی رواقی و نجفقلی حبیبی به پاس یک عمر تلاش‌شان در نسخه‌شناسی و تصحیح متون ادبی و عرفانی تقدیر و تجلیل می‌شود.

بزرگان نسخه‌نگاری، تقدیر و تجلیل می‌شوند

بزرگداشت مصححان و نسخه‌نگاران پیشکسوت، یکی از برنامه‌های همایش بین‌المللی "مخطوطات مشرق زمین" است که با همکاری بنیاد رودکی و با حضور اعضای مجموعه فرهنگستان‌ها، بنیاد ملی نخبگان، استادان حوزه و دانشگاه و مدیران کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی برگزار می‌شود.

آشنایی جوانان با نسخه‌های خطی و ارزش و اهمیت ان، یکی از اهداف مهم همایش بین‌المللی «مخطوطات مشرق زمین» است که در سه مرحله برگزار می‌شود.

گام نخست این همایش، تجلیل از بزرگان و پژوهشگران برجسته نسخ خطی است؛ پس از ان همزمان با اسفند، بخش دوم همایش در ترکیه و قسمت اصلی و پایانی اردیبشت ۱۴۰۲ در تهران و قم برپا خواهد شد.

در حاشیه مراسم تجلیل از بزرگان نسخه‌نگاری که فردا پنج‌شنبه ۲۴ آذرماه،از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود از تمبر یادبود این پیشکسوتان هم رونمایی می‌شود.

۵۵۲۴۷

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!