چندی پیش انتشارات پنگوئن رندوم هاوس – Penguin Random House، چاپ جدید رمان معروف خورشید نیز طلوع می‌کند اثر ارنست همینگوی را با هشدار نسبت به زبان و نگرش این نویسنده آمریکایی منتشر کرد.

Vintage موسسه انتشاراتی زیر نظر انتشارات پنگوئن رندوم هاوس، اکنون یادداشتی روی کتاب خواب گران – The Big Sleep ریموند چندلر گذاشته و به زبان قدیمی و بازنمایی‌های فرهنگی آن اشاره کرده است.

جلد کتاب «خواب گران» ریموند چندلر

خواب گران ریموند چندلر نخستین بار در سال ۱۹۳۹ منتشر شد. این کتاب به عنوان بهترین اثر جنایی تمام دوران شناخته می‌شود و اولین رمان این نویسنده است که شخصیت کارآگاه خصوصی فیلیپ مارلو را معرفی می‌کند.

خواب گران از سری فیلیپ مارلو توسط انتشارات آلفرد ای. کناف منتشر شد. قاسم هاشمی‌نژاد این کتاب را در سال ۱۳۸۲ به فارسی برگردانده است.

میلیونری در حال مرگ، فیلیپ مارلو را استخدام می‌کند تا کسی که از یکی از دو دختر دردسرساز او اخاذی می کند را دستگیر کند. مارلو پس از مدتی درمی‌یابد که این پرونده، چیزی بسیار بزرگتر از اخاذی و باج‌گیری است. آدم ربایی، دروغ، فتنه‌انگیزی و قتل، تنها تعدادی از مسائلی هستند که مارلو باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کند.

این رمان باعث تثبیت جایگاه چندلر به عنوان یکی از برترین نویسندگان داستان‌های کارآگاهی شد و سبک نگارش ماهرانه و ادبی این نویسنده، طیف گسترده و متنوعی از مخاطبان و طرفداران را برای او به ارمغان آورد.

در یادداشت ناشر در داخل رمان آمده است: در حالی که این کتاب‌ها آثار برجسته‌ای در ژانر جنایی هستند، اما کاملاً به زمان و مکانی که در آن نوشته شده‌اند نیز تعلق دارند. این رمان‌ها ممکن است حاوی بازنمایی‌های فرهنگی و زبان قدیمی باشند.

طبق گزارش تلگراف از زبان ناشر، ما این آثار را همان‌گونه که در ابتدا منتشر شده ارائه می‌کنیم.

این هشدار یک ماه پس از آن است که آثار ارنست همینگوی با هشدارهایی در مورد زبان و نگرش او مواجه شد.

۲۴۵۲۴۵

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!