این همایش به مناسبت صدساله شدن داستان ایرانی روز جمعه (۱۶ دسامبر/ ۲۵ آذرماه) در مرکز فرهنگی ناپرِداک زاگرب برگزار خواهد شد.

در خبر برگزاری این همایش عنوان شده است: کتاب داستان‌های کوتاه «یکی بود، یکی نبود» نوشته محمدعلی جمالزاده که آغازگر ادبیات واقع‌گرای فارسی و داستان‌کوتاه‌نویسی ایران است، امسال صدساله شد. به همین مناسبت انجمن فرهنگی ایران‌دوستان کرواسی (Irandustan) با الهام از این سالگرد ادبی و با حمایت وزارت فرهنگ جمهوری کرواسی، همایش «ادبیات معاصر ایران – داستان کوتاه» را با شرکت سه نویسنده زن ایرانی در مرکز فرهنگی ناپرِداک زاگرب (Kulturni centar Napredak – Zagreb) برگزار می‌کند.

فریبا وفی، فرخ‌لقا نوایی بروجنی و نسرین اسدی در این همایش شرکت خواهند کرد و علاوه بر خواندن بخش‌هایی از آثار خود که به زبان کرواتی نیز ترجمه شده است، با مدیر همایش دکتر عذرا آباجیچ نوایی، استاد دانشکده ادبیات دانشگاه زاگرب، گفت‌وگو خواهند کرد. «سیر پدیداری ادبیات معاصر و به‌ویژه داستان کوتاه ایران»، «تأثیر ادبیات معاصر جهان بر این دو»، «چراییِ نویسندگی و مشکلات موجود در این عرصه» محورهای این گفت‌وگو اعلام شده است.

۵۵۲۴۷

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *