کتاب خاطرات شاهزاده هری با عنوان «Spare»، پیش از انتشار رسمی در روز سه‌شنبه، در رتبه نخست جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های شرکت «آمازون»‌ در بریتانیا قرار گرفت.

این کتاب نخستین کتاب خاطرات شاهزاده هری محسوب می‌شود و همواره انتظار می‌رفت با استقبال خوبی مواجه شود، اما انتشار زودتر از موعد بخش‌هایی از این کتاب از جمله دعوای فیزیکی هری و برادرش ویلیام و درخواست این دو برادر از پدرشان برای ازدواج نکردن با «کامیلا»‌، تقاضا برای خرید این کتاب را به طور چشمگیری افزایش داده است.

هری در گفت و گو با شبکه «آی‌تی‌وی‌» که روز یکشنبه روی آنتن رفت نیز از کتاب خاطراتش دفاع کرد.

این کتاب خاطرات شاهزاده هری از زمانی که تاریخ انتشار رسمی‌اش در سال گذشته میلادی اعلام شد، چندین‌بار در فهرست پرفروش‌های «آمازون»‌ قرار گرفت.

فروش این کتاب در مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای «واتراستونز»‌ نیز با استقبال مواجه شده است. مدیر بخش کتاب‌های غیرداستانی «واتراستونز» نیز اعلام کرد این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های پیش سفارش دهه اخیر «واتراستونز»‌ است.

آمار فروش هفته نخست انتشار این کتاب،‌ سه‌شنبه هفته آینده توسط وبسایت «نیلسن»‌ منتشر خواهد شد که آمار فروش کتاب در بریتانیا را ارزیابی می‌کند.

پیش‌تر اعلام شده بود که کتاب خاطرات «شاهزاده هری» به ۱۵ زبان مختلف از جمله، اسپانیایی، فرانسوی و چینی منتشر خواهد شد. نسخه انگلیسی زبان این کتاب نیز در بریتانیا، ایرلند، استرالیا، نیوزلند، هند، آفریقای جنوبی و کانادا در دسترس خواهد بود. نسخه صوتی این کتاب به روایت نویسنده آن نیز منتشر خواهد شد.

۵۷۲۴۵

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!