اندرو مورتون که درباره شخصیت‌های مشهور دیگری از جمله تام کروز، مدونا، آنجلینا جولی و مونیکا لوینسکی نیز آثاری را منتشر کرده، در تازه‌ترین اثر خود بیوگرافی کاملی از زندگی ملکه الیزابت ارائه کرده که به نوشته نیویورک تایمز چیز جدیدی برای گفتن ندارد.

مورتون ملکه زندگی او را با عجله چاپ کرده است. این کتاب قرار بود بهار سال آینده منتشر شود که با مرگ ملکه هم اینک به چاپ رسیده است.

از اوایل دهه ۱۹۹۰ و به دنبال انتشار فیلم پرفروش دایانا: داستان واقعی او که درباره شاهزاده ولز است و پس از مرگ او گسترش یافت، اگر نگوییم مهم‌ترین که شناخته شده‌ترین و در دسترس‌ترین زندگی نامه‌نویس خانواده سلطنتی انگلیس محسوب می‌شود.

به نوشته واشنگتن پست، مورتون که در مجموعه تلویزیونی پرمخاطب تاج با بازی Andrew Steele دراماتیزه شده در کتاب جدید خود، دفترچه یادداشت و مشاهداتش از زندگی‌نامه پر سر و صدایش را رو می‌کند.

تاج یک مجموعه‌ تلویزیونی درام ۴۰ قسمتی است که توسط پیتر مورگان ساخته و نوشته شده است. این مجموعه که داستان سلطنت ملکه الیزابت دوم بریتانیا را به‌تصویر می‌کشد، توسط دو شرکت لفت بانک پیکچرز و سونی پیکچرز تلویژن برای شبکه نت فلیکس تهیه شده است.

مورتون پیش از دایانا کتاب‌هایی درباره اندرو و سارا نوشته بود. بعد از دایانا به ویلیام و کیت، والیس و مگان روی آورد.

به نوشته نیویورک تایمز، او می‌توانست زندگی‌نامه‌ای مستقل از الیزابت در خواب بنویسد و شاید حالا هم آن را نوشته است.

البته در میان آثار مورتون، چندین کتاب او هم غیرمجاز بوده و حاوی ادعاهای مخالف است.

۵۷۲۴۵

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!