اتحادیه نویسندگان بریتانیا از اعضای خود دعوت کرد تا در همبستگی با انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) که اعضای آن در حال حاضر در اعتصاب هستند، ۱۴ ژوئن در میدان لستر لندن اعتراض کنند.

اعضای این انجمن در روز جهانی همبستگی به عنوان عضوی از انجمن بین‌المللی انجمن نویسندگان و فدراسیون فیلم‌نامه‌نویسان اروپا، به فیلم‌نامه‌نویسان جهان خواهند پیوست.

این اعتصاب قرار است از ساعت ۱۳ تا ۲ بعد از ظهر برگزار شود.

اوایل ماه مه انجمن نویسندگان بریتانیا به اعضای خود هشدار داد که در طول اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا در پروژه‌های آمریکایی کار نکنند. این انجمن به اعضای خود و همه نویسندگان بریتانیا هشدار داد که در صورت عدم رعایت ممکن است انجمن از عضویت آینده آنها ممانعت کند. همان زمان گفته شد: اگر شما اعتصاب نویسندگان آمریکا را با کار در پروژه‌های آمریکایی در طول مدت اعتصاب بشکنید، خطر می‌کنید و در لیست سیاه قرار می‌گیرید که می‌تواند در طولانی مدت به حرفه شما آسیب جدی وارد کند.

در وب سایت انجمن نویسندگان بریتانیا گفته شده اگر نویسنده‌ای طبق قوانین بریتانیا پیش از اعتصاب با پخش‌کنندگان استریم مانند آمازون و نتفلیکس قرارداد امضا کرده باشد، شامل اعتصاب نمی‌شود.

برخی پروژه‌های بریتانیا تاکنون تحت تأثیر اعتصاب نویسندگان آمریکا قرار گرفته و فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی«بلید رانر ۲۰۹۹» آمازون در بلفاست به تعویق افتاده است.

۵۷۲۴۵

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!