به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین وداع با پیکر استاد احمد سمیعی گیلانی در فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: در روزهای آغازین بهار و آغاز ماه مبارک رمضان در سوگ فقدان استاد سمیعی گیلانی نشسته‌ایم.

وی به موقعیت ممتاز استاد سمیعی گیلانی در عرصه فرهنگ و ادب فارسی پرداخت و اظهار داشت: شخصیت این استاد پیشکسوت، پشتیبان و لنگرگاه حوزه هویت ایرانی و پاسداشت زبان فارسی محسوب می‌شود و بسیاری از اندیشمندان حوزه ادبیات فارسی از شاگردان وی به شمار می‌روند.
اسماعیلی آثار وجودی شخصیت استاد سمیعی گیلانی را عمیق و تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: حضور و فعالیت استاد سمیعی در عرصه زبان و ادبیات فارسی بسیاری از گره‌ها را می‌گشود.
وی با اشاره به عمر طولانی و پربرکت استاد سمیعی گیلانی گفت: وی تا واپسین روزهای زندگی پربرکت خود، برای صیانت از فرهنگ و ادب فارسی تلاش کرد و از مجاهدت‌های علمی وی باید به بزرگی و نیکی یاد کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به اقدامات استاد سمیعی گیلانی در زمینه ویراستاری پرداخت و گفت: ویراستاری نوین که امروز در اختیار داریم، مرهون تلاش‌های ارزشمند این استاد تاثیرگذار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جای خالی استاد سمیعی گیلانی به سادگی پر نمی‌شود، شاگردان استاد، خلاء وی را تا حد ممکن پر کنند.

۲۵۹۲۵۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *