به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی‌ وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، متن پیام تسلیت محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ برای درگذشت عباسعلی براتی‌پور، شاعر بلندآوازه انقلاب و دفاع مقدس به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

در واپسین ساعات ماه رحمت الهی با کمال تاسف باخبر شدم شاعر ارجمند انقلاب و دفاع مقدس استاد عباسعلی براتی‌پور و فرزند گرامی‌شان دار فانی را وداع گفتند.

آن مرحوم که از پیشکسوتان شعر انقلاب به شمار می‌رفت در کارنامه پر بار خود، با حضور چندین دهه‌ای در انجمن شعر حوزه هنری، تربیت‌کننده چندین نسل از شاعران امروز بود. این شاعر محبوب ادبیات انقلاب همچنین سال‌ها اجرای جلسه دیدار شاعران با رهبری عزیز انقلاب اسلامی را بر عهده داشت.

اینجانب مصیبت تلخ فقدان این شاعر دلسپرده به انقلاب را به خانواده محترم و عموم علاقه‌مندان به شعر و ادبیات کشورمان تسلیت گفته و در آستانه ماه شوال از خداوند متعال غفران رحمت برای آن ادیب انقلابی و فرزند گرانقدرش و همنشینی با شهیدان و امام شهیدان را مسالت می‌نمایم.»

عباسعلی براتی‌پور، شاعر انقلاب، دفاع مقدس و اهل بیت علیهم السلام اولین مجموعه شعرش را با عنوان «بهت نگاه» در سال ۱۳۶۹ منتشر کرد. آثار چاپ شده او عبارت‌اند از «غم دلدار»، «چشم بیمار»، «زمزمه‌ مستی»، «وعده دیدار»، «بر تربت خورشید» و «زمزمه‌ هستی».

۲۵۹۲۵۹

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!