به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تعارض‌های زناشویی به عنوان گره‌های ارتباطی بین زن و شوهر، نقشی کلیدی در زندگی ایفا می‌کنند. از یک ‌طرف وجود تعارض در زندگی زناشویی، واقعیتی غیرقابل‌انکار است و از سوی دیگر، حل ‌نشدن یا طولانی ‌شدن زمان برای حل‌وفصل تعارض‌ها، می‌تواند زندگی ما را وارد سبک‌های بیمارگونه‌ای کند. آشفتگی، تنش، ناامیدی و اندوه در زندگی زناشویی از نشانه‌های آن است. موفقیت‌های ما و فرزندان‌مان در گرو چگونگی حلّ تعارض‌های پیش‌روست. در این کتاب سعی شده است پس از بررسی مفهوم تعارض‌ها، به عوامل شکل‌دهندۀ آن پرداخته و درنهایت، راه‌هایی برای حل آن‌ها پیشنهاد شود.
این کتاب در چهار فصل به موضوعاتی مانند تعارض چیست؟، علت‌شناسی تعارض‌های زناشویی، سبک‌های ارتباطی و گام‌های مؤثر برای حل تعارض پرداخته است.

در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم: «زندگی زناشویی پر از لحظاتی است که زوجین برای رسیدن به تفاهم و شادی در زندگی یا برای حل‌وفصل سوءتفاهمات و تعارضات تلاش می‌کنند. مهم این است که زوجین آگاهی داشته باشند که تعارض، طبیعی‌ترین بخش زندگی زناشویی و واقعیتی غیرقابل انکار است و زمانی خود را نشان می‌دهد که هر یک از افراد برای دست‌یابی به "فردیت و ارضای نیازهای شخصی" تلاش می‌کنند.»

چاپ دوم کتاب «روش‌های حل تعارض در روابط همسران» به قلم روح‌الله شمسا و زهره حسینی در ۲۰۰ صفحه و به بهای ۷۰ هزار تومان در دسترس زوج‌های ایرانی قرار گرفته است.

۵۵۲۴۵

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!